Regulamin

 

§1 Postanowienia ogólne

 

 

1. Niniejszy Regulamin dotyczy wszystkich zamówień złożonych przez Klienta w sklepie wyprawowy.pl  za pośrednictwem  strony internetowej o tym samym adresie. Sklep internetowy wyprawowy.pl prowadzony jest przez firmę IDEA SYSTEM KAMIL DŁUGOSZ zarejestrowaną pod adresem ul. Karola Goduli 36, 41-712 Ruda Śląska, NIP: 6262744911, REGON: 240346273.

2. Korzystając ze strony wyprawowy.pl  i/lub składając zamówienie, Klient akceptuje niniejszy Regulamin („Regulamin”). 

3. Zamówienia mogą być składane przez osoby fizyczne i prawne  na rzecz których zgodnie z Regulaminem i przepisami prawa mogą być świadczone usługi drogą elektroniczną lub z którym zawarta może być Umowa sprzedaży. 

4. Wszystkie specyfikacje, produkty, opisy i ceny produktów w sklepie wyprawowy.pl mogą ulec zmianie w dowolnym momencie bez powiadomienia.

5. Klienta obowiązuje wersja Regulaminu dostępna na stronie wyprawowy.pl w momencie składania zamówienia.

§2 Składanie zamówień

1. W celu złożenia zamówienia w sklepie wyprawowy.pl oraz w celu korzystania z usług dostępnych na stronie wyprawowy.pl konieczne jest:

- posiadanie przez Klienta aktywnego konta poczty elektronicznej oraz aktywnego numeru telefonu,

- utworzenia Konta Klienta,

- dokonania nieodpłatnej Rejestracji wypełniając formularz rejestracyjny lub korzystając z funkcji logowania przez serwisy społecznościowe udostępnione na stronie wyprawowy.pl,

- wyrażenie zgody na na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności dostępną na stronie wyprawowy.pl,

2. Towary w sklepie internetowym są szczegółowo oznaczone. Na stronie internetowej znajdują się m.in. informacje o właściwościach towaru, jego cenie, materiale, z którego jest wykonany itp.

3. Informacje umieszczone na stronie internetowej wyprawowy.pl nie stanowią oferty zawarcia umowy w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego, co oznacza między innymi, że wyprawowy.pl może odmówić zawarcia umowy w szczególnie uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza w celu ochrony swoich dóbr. 

4. Klient zamawiając towar dokonuje jego wyboru w sposób właściwy dla danej rzeczy, określając w szczególności rozmiar, kolor, liczbę sztuk, a w razie potrzeby podając także inne specyficzne informacje.

5. Zmiany w potwierdzonym zamówieniu nie są możliwe do wprowadzenia. Dotyczy to także zmiany adresu lub sposobu dostawy.

6. W przypadku żądania wystawienia faktury, Klient podaje niezbędne dane, przy czym podania numeru NIP do faktury należy dokonać nie później niż podczas składania zamówienia.

7. Zamówienia nieopłacone w ciągu 48 godzin od ich złożenia są automatycznie anulowane.

8. Sklep wyprawowy.pl nie ponosi odpowiedzialności za podanie błędnych lub niepełnych danych do faktury przez Klienta.

9. Faktura zostanie przesłana na podany przez klienta adres e-mail.

10. Realizacja zamówienia zostanie rozpoczęta, po otrzymaniu przez Sklep Internetowy potwierdzenia poprawnego wykonania płatności przez Podmiot realizujący płatność.

 

§3 Ceny

1. Ceny na stronie sklepu internetowego podawane w złotych polskich są cenami brutto, zawierającymi podatek VAT.

2. Do ceny towaru doliczany jest koszt przesyłki, którego wysokość uzależniona jest od wybranej formy dostawy i płatności.

3. Cena podana na stronie wyprawowy.pl w chwili składania zamówienia jest ceną ostateczną, wiążącą zarówno Klienta jak i sprzedawcę. 

4. Sklep wyprawowy.pl zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów znajdujących się w sklepie internetowym, wprowadzania nowych towarów do sprzedaży, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

 

§4 Płatności

1. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online w zakresie płatności szybkimi przelewami jest Blue Media S.A. Dostępne formy płatności, którymi można realizować płatność: Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro

2. Zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Kupującego uprzywilejowanego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Kupujący zgodzi się na inne rozwiązanie, w każdym przypadku Kupujący nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

3. Możliwa jest także Płatność gotówką przy odbiorze osobistym zamówienia.

4. Nie są akceptowane przelewy tradycyjne wobec czego Klient nie otrzyma numeru konta, na który należy dokonać wpłaty np. w banku lub na poczcie. Sklep wyprawowy.pl nie wyśle do Klienta wiadomości z informacją, iż zmieniło się konto do wpłaty, wraz z prośbą o dokonanie przelewu tradycyjnego. Jeśli Klient otrzyma takiego maila powinien przesłać niezmieniony e-mail na adres: kontakt@wyprawowy.pl

 

§5 Dostawa

 

1. Dostawy towaru realizowane są na terenie Polski.

2. Dostawa Produktu do Klienta jest odpłatna, a jej koszt wskazywany jest w trakcie składania zamówienia.

3. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po wpływie 100% należności za zamówienie, od tego też momentu należy liczyć termin, w ciągu którego towar zostanie przekazany Klientowi. W przypadku wyboru przez klienta sposobu płatności przelewem lub kartą płatniczą, czas realizacji zamówienia liczony jest od dnia uznania rachunku bankowego lub konta rozliczeniowego Sprzedawcy.

4. Potwierdzenie zamówienia zostanie przesłane na podany przez klienta adres e-mail. 

3. Zamówienie powinno zostać wysłane w ciągu 1-4 dni roboczych.

4. Czas dostawy może ulec wydłużeniu w okresach wyprzedaży lub akcji specjalnych. 

5. Możliwe są różne formy dostawy dostępne dla danego adresu (kurier, paczkomat, odbiór w punkcie).

6. W przypadku braku danego towaru w magazynie lub niemożności zrealizowania zamówienia z innego powodu, Klient zostanie o tym poinformowany poprzez wiadomość e-mail lub telefonicznie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach sklep wyprawowy.pl może odmówić zawarcia umowy sprzedaży w celu ochrony swoich dóbr.

 

§6 Zwroty

 

1. Klient ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży towaru, bez podania jakiejkolwiek przyczyny, w ciągu 14 dni od otrzymania zamówienia.

2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy złożyć jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy w jeden ze wskazanych sposobów:

- pocztą na adres: IDEA SYSTEM KAMIL DŁUGOSZ ul. Wrocławska 94, 41-902 Bytom.

- przez wysłanie wiadomości e-mail na adres: kontakt@wypraowy.pl w tytule maila wpisując „odstąpienie od umowy”.

3. Zaleca się korzystanie z elektronicznego systemu rejestracji zwrotów.

4. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży, sklep wyprawowy.pl zwraca Klientowi otrzymane płatności, nie później niż 14 dni od dnia, w którym sklep został poinformowany o decyzji Klienta, o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy sprzedaży.

5. Sklep wyprawowy.pl może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania i sprawdzenia zwracanej rzeczy.

6. Towar należy odesłać w stanie nienaruszonym na adres: IDEA SYSTEM KAMIL DŁUGOSZ ul. Wrocławska 94, 41-902 Bytom, niezwłocznie (nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował sklep o odstąpieniu od umowy sprzedaży).

7. Zwrotom nie podlegają produkty ujęte w ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta - Art. 38.np: towary docinane na metry (liny, repy) itp.

8. Koszt przesyłki zwracanego towaru do sklepu ponosi klient.

9. W sklepie wyprawowy.pl nie są realizowane wymiany towaru w dosłownym rozumieniu słowa wymiana.

10. Wymiana towaru może nastąpić jedynie poprzez zwrot zakupionego towaru i złożeniu nowego zamówienia.

11. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.

 

§7 Reklamacje 

 

1. Klientowi przysługuje prawo do reklamacji towaru.

2. Jeśli w otrzymanym towarze zostanie stwierdzona wada, został uszkodzony podczas przesyłki lub nie nadaje się do użytku zgodnie z jego przeznaczeniem należy zgłosić reklamację.

3. Towary zakupione w sklepie wyprawowy.pl objęte są rękojmią w okresie 24 miesięcy lub 12 miesięczną gwarancją producenta (chyba że metka na towarze podaje inny okres gwarancji - nie może być krótszy, a tylko dłuższy niż 12 miesięcy).

4. Gwarancji nie podlegają wszelkiego rodzaju przypadkowe lub celowe uszkodzenia mechaniczne (rozdarcia, przecięcia itp.), a także uszkodzenia spowodowane niedbałym i niewłaściwym użytkowaniem, w szczególności używaniem i/lub konserwowaniem niezgodnym z przeznaczeniem lub informacją, którą towar oznaczono.

5. Reklamowany towar powinien być czysty, aby umożliwić sprawne rozpatrzenie reklamacji.

6. Podstawą do przyjęcia reklamacji są dane dotyczące transakcji, zarejestrowane w systemie. 

7. Przesyłka z reklamowanym towarem powinna zawierać dokładny opis reklamacji, wskazanie żądania oraz adres zwrotny z kontaktowym numerem telefonu oraz adresem e-mail.

8. Koszt przesyłki reklamowanego towaru do sklepu ponosi klient.

9. Decyzja odnośnie złożonej reklamacji zostanie wydana do 14 dni od daty podania żądania.

 

§8 Przetwarzanie danych osobowych 

 

1. Zasady ochrony i przetwarzania danych osobowych zamieszczone są w polityce prywatności dostępnej na stronie sklepu wyprawowy.pl

 

§9 Postanowienia końcowe

1. Sklep wyprawowy.pl zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu.

2. Aktualny regulamin zamieszczony jest na stronie wyprawowy.pl

3. Dla danej transakcji wiążący jest Regulamin obowiązujący w momencie składania zamówienia. 

4. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl