Filtry

Hamaki

Hamak Robens Trace Hammock Hamak Robens Trace Hammock
Producent: Robens
Cena:

219,90 zł

Cena regularna: 294,90 zł

Najniższa cena: 199,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Hamak turystyczny Rockland Hammock Creek Single Hamak turystyczny Rockland Hammock Creek Single
Producent: Rockland
Cena:

134,90 zł

Cena regularna: 159,90 zł

Najniższa cena: 134,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Moskitiera Robens Trace Hammock Mosquito Net Moskitiera Robens Trace Hammock Mosquito Net
Producent: Robens
Cena:

124,90 zł

Cena regularna: 174,90 zł

Najniższa cena: 124,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Podpinka hamakowa Ticket To The Moon Moonquilt Compact Podpinka hamakowa Ticket To The Moon Moonquilt Compact
Cena:

459,90 zł

Cena regularna: 599,90 zł

Najniższa cena: 599,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Zestaw hamak + tarp Robens Trace Ultimate Hammock Set Zestaw hamak + tarp Robens Trace Ultimate Hammock Set
Producent: Robens
Cena:

419,90 zł

Cena regularna: 679,90 zł

Najniższa cena: 429,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Hamaki turystyczne są coraz częściej wybieraną pozycją w czasie organizowania wyprawy lub pobytu na biwaku. O urokach nocowania na świeżym powietrzu pod rozgwieżdżonym niebem nie trzeba wspominać. Oferowane w naszym sklepie akcesoria do hamaków sprawiają, że taki nocleg możliwy będzie w dowolnych warunkach klimatycznych i pogodowych. Daszki przeciwdeszczowe, moskitiery chroniące przed owadami i podpinki ocieplające to tylko niektóre z propozycji. Hamak z takim oprzyrządowaniem może nam służyć zarówno zimą, jak i latem, a także w warunkach tropikalnych. Większość modeli po poluzowaniu sznurów stanie się wygodnym kocem piknikowym.


Hamaki lżejsze od namiotów


Niewielka waga to jedna z zalet hamaka turystycznego, która sprawia, że nie obciążamy nim naszego bagażu. Hamaki pozwalają też zaoszczędzić sporo miejsca w plecaku lub torbie podróżnej podczas transportu. Ich instalacja jest bardzo łatwa - wystarczy tylko znaleźć rosnące w odpowiedniej od siebie odległości dwa drzewa, co w terenie nie powinno sprawić nam kłopotu. Przy odpowiedniej pogodzie można wówczas pomyśleć o rezygnacji z namiotu.


Jakie cechy powinien mieć hamak turystyczny?


Dobry hamak turystyczny powinien mieć kilka właściwości, które sprawą, że stanie się dla nas w terenie sprzętem niezastąpionym:

 • przede wszystkim powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów, ponieważ w czasie wyprawy często składa się go i rozkłada, co powodować może szybsze zużycie. Producenci chętnie korzystają z technologii Ripstop, która zapobiega łatwemu przecieraniu się materiału,
 • hamak powinien być wykonany z szybkoschnącego materiału, który w krótkim czasie staje się gotowy do użytku lub zwinięcia,
 • musi być zaopatrzony w osprzęt umożliwiający stabilne i łatwe zawieszanie,
 • długość hamaka powinna być dobrze dopasowana do naszego wzrostu.


Dobieranie hamaka do naszego wzrostu


Użytkownicy hamaków doskonale wiedzą, że nawet doskonałej jakości model z wysokiej półki musi być dopasowany do wzrostu swojego właściciela, aby nie powodować bólu pleców i stawów kolanowych. Chcąc w pełni cieszyć się noclegiem pod gołym niebem należy zwrócić uwagę, w jaki sposób wybieramy hamak turystyczny. Przede wszystkim nie powinien być on węższy niż 150 cm. Dużo większe znaczenie ma jednak jego długość. Najpewniejszą metodą obliczenia tego parametru jest pomnożenie wzrostu użytkownika przez 1,5. A więc na przykład dla osoby o wzroście 180 cm należy wybrać hamak o długości nie mniejszej niż 270 cm. Przyjmuje się, że im dłuższy hamak, tym będzie nam wygodniej, jednak trzeba pamiętać też o tym, że należy wtedy wieszać go na większej wysokości.


Najważniejsze zalety hamaków turystycznych


Turyści, którzy rezygnują z namiotów na rzecz hamaków turystycznych, tak definiują zalety swojego wyboru:

 • Lekkie jak piórko. W przeciwieństwie do klasycznego hamaka, który waży około 2 kg, większość hamaków turystycznych posiada wagę od 300 do 900 gramów. 
 • Bardzo małe po złożeniu. Ultralekkie hamaki mieszczą się do każdego plecaka, bez względu na to, jak są wypełnione. Niektóre można nawet schować w kieszeni kurtki!
 • Wszechstronne. Stosując odpowiednie dodatki można hamak turystyczny przystosować do każdych warunków klimatycznych.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl